Sıkça Sorulan Sorular

 

Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim? 
Alışveriş yapabilmeniz için üye olmanıza gerek yok. Üyeliksiz alışveriş yapabilirsiniz fakat üye olmanız size kampanya ve özel duyuruların ulaştırılması ve fırsatlarda öncelik tanır. 
 
Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim? 
Üyeliğinizi iptal etmek için Hesabım başlığı altında bulunan "Üyelik Bilgilerim" bölümünde "Üyeliğimi İptal Et" seçeneğini seçerek iptal sürecinizi başlatabilirsiniz. 
 
Şifre Hatırlatma 
Üyelik İşlemleri ekranında "Üye Girişi" bölümünde bulunan "şifremi unuttum" adımından sitemize kayıt olurken kullandığınız e-mail adresinizi girin. Kısa bir süre sonra e-mail adresinize şifrenizi yenilebileceğiniz size özel bir link gönderilecek ve ilgili sayfa üzerinden yeni şifre belirleyebileceksiniz. 
 
Siparişlerimi nereden görebilirim? 
Tüm siparişlerinizi, "Hesabım" sayfasında bulunan "Siparişlerim" başlığı altında görebilirsiniz. Ayrıca kargo takip numaranıza da bu ekrandan ulaşabilirsiniz. 
 
Ödememi hangi şekillerde yapabilirim? 
www.favorahome.com siparişlerinizde kredi kartıyla, havale ve kapıda ödeme şeklinde alışveriş gerçekleştirebilirsiniz.  

Kargo ücreti ne kadar? 
www.favorahome.com siparişlerinizde 750 TL üzeri için kargo ücretsizdir. Baremin altında kalan siparişlerde kargo ücreti 34,90 TL'dir.  
 

Kapıda Ödeme 
www.favorahome.com’da Kapıda ödeme ile alışveriş yapabilirsiniz. Kapıda ödeme ile yapılan her alışverişte 16,90 TL hizmet bedeli tahsil edilmektedir. Her alışverişte hizmet bedeli tahsil edildiğinden tüm alışverişinizi tek sepette yapmanızı öneririz. İade durumunda, kargo ve kapıda ödeme hizmet bedeli iade edilmemektedir. 
Kapıda Ödeme hizmeti yalnızca Türkiye içi alışverişlerde geçerlidir. 
 
Yaptığım alışverişlerde siparişim ne zaman kargoya verilir? 
Siparişleriniz 1-3 iş günü içinde hazırlanarak kargoya teslim edilmektedir. Kampanya dönemlerinde bu süre uzayabilmektedir. 
 
Sipariş teslimat adresimi değiştirmek istiyorum, nasıl yapabilirim? 
"Sipariş adresinizi "Hesabım" sayfasında bulunan "Adreslerim" bölümünden değiştirebilir ya da satın alma işlemi sırasında "Yeni Adres Tanımlamak İstiyorum" butonunu işaretleyerek yeni adresinizi tanımlayabilirsiniz. Bu adres o andan sonraki siparişinizde teslimat adresi olarak çıkacaktır. Siparişiniz onaylandıktan ve alışveriş sonlandıktan sonra, sipariş adresi değiştirilemez. 
 
Nasıl İade Edeceğim? 
-İade etmek istediğiniz ürün kullanılmamış, hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla beraber olmalıdır. 
-Kargo kutusunda bulunan iade değişim formu eksiksiz doldurulmuş olmalısınız.
-Sonrasında iadenizi uygun paketleme ve faturanınzın aslı ile, 682790966 MNG Kargo Anlaşma Kodu aracılığıyla MNG Kargo ile gönderebilirsiniz.
-İadenizi fatura üzerindeki adrese göndermelisiniz.

-İade işlemi, favorahome.com üzerinden satın almış olduğunuz ürünü, ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla Tüketici Kanunu'ndaki,"Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde ise süre otuz (30) gündür. Bu süreyi aşan durumlarda iade işlemi yapılamayacaktır. İade edilen ürünlerin etiketlerinin, logolarının ve diğer aksesuarlarının zarar görmemiş olması gerekmektedir. İade ettiğiniz ürünler, ürün inceleme ekibimiz tarafından kontrol edildikten sonra zarar gördüğü tespit edilirse iadeniz kabul edilmeyebilir. Ürüne ait aksesuarlar varsa bunların da ürün ile birlikte iade edilmesi zorunludur.