Güvenli Ödeme

GÜVENLİ ÖDEME 

 

favorahome.com üzerinden yaptığınız alışverişlerinizde bütün kredi kartlarıyla ödeme yapabilir, 

Belirtilen banka kartlarına tanımlanmış taksit avantajları ile alışverişinizi daha uygun vadelere yayabilirsiniz. Dilerseniz de HAVALE /EFT veya KAPIDA ÖDEME seçenekleriyle de satın alım sürecinizi tamamlayabilirsiniz. 

Web sitemizden satın almış olduğunuz ürünler sizlere kargo firması aracılığıyla ulaştırılmaktadır. Normal çalışma şartlarında, sipariş verilen tarihten sonraki 1-3 iş günü içerisinde gönderileriniz kargoya teslim edilmektedir. Ürünler kargoya teslim edildikten sonra size Favora Ev Tekstili Ltd. Şti. tarafından kargo takip numaranız mail atılarak, siparişlerinizin tahmini elinize ulaşma süresi hakkında bilgilendirileceksiniz. Ayrıca size bildirilen kargo takip numarası ile kargo firmasının sitesinden de ‘’siparişinizin nerede olduğu ile ilgili’’ bilgi alabilirsiniz. favorahome.com üzerinden verilebilecek en düşük sipariş miktarı için bir limit bulunmamaktadır. Sitemizden yapılan alışveriş işlemi sırasında faturanın teslimat şekli konusunda seçim yapmanız istenir. Seçiminize göre faturanızı siparişiniz ile birlikte aynı adrese gönderilmesini isteyebilir ya da siparişinizden farklı adrese posta ile gönderilmesini isteyebilirsiniz. Faturanızın gönderilmesiyle ilgili farklı bir seçim yapmadığınızda, kargo ile teslimi yapılan her sipariş fatura ile kargo firmasına teslim edilmektedir. Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır ve siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir cep poşeti içinde size ulaştırılmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisinde bulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız ve ısrarla isteyiniz. Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanak tutturunuz ve bize mail ya da telefon yoluyla bildiriniz. En kısa zamanda kargo firması uyarılarak, evrak bulunacak ya da faturanın ‘’aslı gibidir’’ kaşeli bir kopyası tarafımızdan size yollanacaktır. 
 
Kredi Kartıyla Alışveriş Yaparken Güvende Miyim?  

Kredi kartınızla yapacağınız alışverişlerde güvenliğiniz için en son teknolojileri ve en iyi servis sağlayıcıları kullanıyoruz. Ayrıca; sitemizden yapacağınız tüm alışverişlerde yüksek güvenlik standartları geçerlidir. Güvenlik Sertifikası sayesinde güvenliğinizi riske atmadan sitemizden güvenle alışveriş yapabilirsiniz. 

Kredi kartı bilgileriniz, kesinlikle Favora serverları üzerinde saklanmamaktadır. Ödeme işlemleriniz siz ve bankanız arasında gerçekleşmekte, bize sadece banka tarafından bu işlemin onaylanıp onaylanmadığı bilgisi iletilmekte, ödeme bilgileriniz 3. kişilerin ulaşımına ve müdahalesine kapalı tutulmaktadır. 
 
Favora.com’ dan alışveriş yaparken; kredi kartı, HAVALE / EFT ve Kapıda Ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. 

Kredi kartlarına taksit seçenekleri mevcuttur. 
Kapıda ödemenizi nakit veya kredi kartıyla gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Kapıda Ödeme İçin Ekstra Bir Ödeme Yapacak Mıyım? 

Gönderim yaptığımız kargo şirketleri kapıda ödeme seçenekleri için 16,90 TL hizmet bedeli tahsil etmektedir ve bu bedel siparişiniz esnasında sipariş bedeline eklenmektedir. Bu bedel kargo şirketi hesaplarına işlenmekte ve siparişinizin iadesi halinde geri ödenmemektedir. 

 

Kapıda Ödeme Sistemi Nasıl Çalışıyor? 

Kapıda ödeme sisteminden yararlanmak için "Ödeme Bilgileri" sayfasındaki kapıda ödeme seçeneklerinden birini işaretlemeniz yeterlidir. 
Ödemenizi yaparken, Nakit veya Kredi Kartına Tek Çekim imkanından faydalanabilirsiniz. 
Siparişinizi iade etmeniz durumunda, ödemiş olduğunuz tutar tarafımıza bildireceğiniz IBAN No hesabına 5 iş günü içerisinde yatırılacaktır. 
Kapıda ödeme seçeneğinden faydalanmanız karşılığında kargo şirketleri 16,90 hizmet bedeli tahsil etmektedir. Bu tutar, kargo şirketi hesabına geçecek olup iadesi mümkün olmayacaktır. 

  

Ödeme Sayfasında Gereken Tüm Bilgileri Girmeme Rağmen Ödeme Onayı Alamıyorum? 

Ödemenizi kredi kartı ile gerçekleştirirken sorun yaşıyorsanız, 
 

* Kredi kartı veya sanal kartınızın kullanım limitini, 
* Kartınızın üzerindeki Visa veya Master kart tipini doğru seçtiğinizi, 
* Kartınızın son kullanma tarihini,  
* Kartınızın arka yüzünde yazan CVV bilgisini,  
* Kullandığınız kartın ek kart olması durumunda, ana kart sahibi tarafından iptal edilip edilmediğini, 
* Kartınız adına yapılan bir kayıp ihbarının olup olmadığını ve 
* Onay işlemi sırasında internet bağlantınızı çalışır durumda olduğunu kontrol etmenizi rica ediyoruz. 

Yukarıda belirtilen durumlar dışında bir sorun olduğunu düşünüyorsanız 05326860365 numaralı müşteri hizmetleri hattımızdan destek alabilirsiniz. 

 

Yabancı kredi kartlarıyla ödeme yapılabiliyor mu? 

Şimdilik yabancı kredi kartlarıyla ödeme kabul edemiyoruz. Ödemeleriniz sadece TL bazında yapılabilmektedir. 

 

İptal ve iade durumunda geri ödeme nasıl ve ne zaman ulaşır? 

Ürün iadesi ya da iptali sonrasında iade edilecek tutar yapmış olduğunuz ödeme şekline göre geri ödenecektir. 

Ödemeniz kredi kartı ile yapıldıysa iade tutarı kart hesabınıza yatırılacaktır. 

Havale/Eft veya kapıda ödeme yöntemiyle gerçekleşen ödemelerin iadesi ise IBAN no hesabınıza yapılacaktır. IBAN numaranızı  0532 686 03 65 nolu müşteri hizmetleri hattımızı arayarak iletebilirsiniz.  

Ödeme işlemi sonrasında size mail yoluyla bilgilendirme yapılır. Yapılan ücret iadesinin kart hesabınıza veya banka hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişiklik gösterebilir. 

Ödemenizi kredi kartı kullanarak taksitlendirme yaptıysanız tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tarafımızca tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır. Bu işlem taksit sayısı süresince devam eder.