Garanti Ve İade Koşulları

 

GARANTİ - İADE KOŞULLARI

 

  • Garanti 

 

Kırılacak eşya olarak tabir edilen porselen ve cam ürünlerinin garantisi eve teslime kadardır. Teslimattan kaynaklanan sorunlarda, teslimat tarihinden itibaren 14 gün içinde kırık ya da sorunlu olan ürünler tespit edilip, info@favorahome.com adresine mail yoluyla başvurulmalıdır. Teslimattan itibaren 14 gün içinde sorun bildirildiğinde, ürünlerin parçaları ücretsiz olarak temin edilir, (Kırık parçalar müşteriden kargo yoluyla iade alınır. Kargo ücreti Favora Ev Tekstili tarafından karşılanır) ve parça gönderimi yapılır.

 

  • İade

 

favorahome.com üzerinden satın almış olduğunuz ürünü, ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş ve kullanılmamış olması koşuluyla Tüketici Kanunu'ndaki,

"Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk on dört (14) gün içerisinde iade edebilirsiniz.

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde ise süre otuz (30) gündür. Bu süreyi aşan durumlarda iade işlemi yapılamayacaktır. İade edilen ürünlerin etiketlerinin, logolarının ve diğer aksesuarlarının zarar görmemiş olması gerekmektedir. İade ettiğiniz ürünler, ürün inceleme ekibimiz tarafından kontrol edildikten sonra zarar gördüğü tespit edilirse iadeniz kabul edilmeyebilir. Ürüne ait aksesuarlar varsa bunların da ürün ile birlikte iade edilmesi zorunludur.

İade onaylandığında, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün bedeli kredi kartı ile ödeme yaptıysanız kredi kartınıza, havale ile yaptıysanız ilgili hesabınıza iade edilir. Bu süre Favora Home'un iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.

Ürün iadesi ya da iptali sonrasında iade edilecek tutar yapmış olduğunuz ödeme şekline göre geri ödenecektir.

Ödemeniz kredi kartıyla ile yapıldıysa iade tutarı kart hesabınıza yatırılacaktır.

Havale/ EFT veya kapıda ödeme yöntemiyle gerçekleşen ödemelerin iadesi ise IBAN no hesabınıza yapılacaktır. IBAN numaranızı 0532 686 03 65 nolu müşteri hizmetleri hattımızı arayarak iletebilirsiniz. 

Yapılan ücret iadesinin kart hesabınıza veya banka hesabınıza yansıma süresi bankanıza göre değişiklik gösterebilir.

Ödemenizi kredi kartı kullanarak taksitlendirme yaptıysanız tutarın tamamı sahibi olduğunuz kredi kartınızın bankasına tarafımızca tek seferde ödenir. Bu aşamadan sonra banka bu tutarı kredi kartınıza her ay taksit tutarı kadar yatırır.

Bu işlem taksit sayısı süresince devam eder.

 

  • İptal 

 

Sipariş iptaliniz için info@favorahome.com adresine 24 saat içerisinde siparişi numaranız ile birlikte mail yönlendirmesi yapabilirsiniz. Siparişinizle ilgili iptal talebiniz siparişiniz kargoya verilmedi ise işleme alınabilir. Diğer koşulda iade işlem prosedürleri geçerlidir.